БУКОВИНА ОТРИМАЛА ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ З МОЛДОВИ

Гуманітарний вантаж – обладнання, яке допоможе ліквідовувати наслідки нещодавньої повені, передала Буковині Республіка Молдова. Для того, аби доправити допомогу, доброчинцям знадобився лише день – уранці Уряд Молдови ухвалив відповідне рішення, а вже ввечері обладнання привезли до Чернівців.

“Між нашими країнами завжди було добросусідство, дружні партнерські стосунки. Ми розуміємо та підтримуємо один одного, і це дуже важливо. Сподіваємося, що допомога стане у нагоді людям, які потерпіли від великої води. Щиро бажаємо, щоб ви змогли якнайшвидше ліквідувати наслідки стихії”, – зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Молдови в Україні Руслан Болбочан під час передачі гуманітарного вантажу.

Доброчинці привезли генератори різної потужності, бензопили, мотопомпи, якими можна відкачувати воду, плівку для захисту дамб, мішки.

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук подякував благодійникам за таку необхідну та своєчасну допомогу.

“Найперше цінується людяність, тобто не лише матеріальна складова цього вантажу, а й взаємовиручка, добросусідство. Тому для нас дуже важливий такий жест. Обладнання полегшить роботу рятувальників у населених пунктах, які сильно постраждали від повені”, – сказав голова ОДА.

Як зазначив начальник Генерального Інспекторату з Надзвичайних Ситуацій Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова генерал-майор Міхаіл Харабаджіу, стихія та лихо не мають кордонів, тому молдовські рятувальники раді, що можуть допомогти обладнанням колегам в Україні.

“Частину удару Буковина взяла на себе. Однак у Молдові зараз складна ситуація на Дністрі, у зоні затоплення перебувають 29 сіл, вони можуть постраждати від великої води. Тож ми як ніхто розуміємо, із якими викликами довелося зіткнутися місцевим рятувальникам”, – зазначив Міхаіл Харабаджіу.

Начальник Управління ДСНС України у Чернівецькій області Сергій Михайлюк розповів, що загальна вартість гуманітарного вантажу – близько 40 тисяч євро.

“Обмінялися із колегами з Молдови досвідом. Зокрема, ми ніколи не використовували захисну плівку. Вона допомагає створити для води обвідний канал. Плівку стелять на землю, всередину кладуть мішки з піском, ґрунтом, щебенем та загортають. Таким чином утворюється надійне міцне укріплення”, – пояснив Сергій Михайлюк.

За його словами, обладнання використовуватимуть у населених пунктах, які найбільше потерпіли від негоди. Це Банилів та Слобода-Банилів на Вижниччині, Стрілецький Кут, Ревне на Кіцманщині, Новоселиця та низка сіл у цьому районі.

На знак вдячності молдовським благодійникам, Сергій Осачук нагородив Міхаіла Харабаджіу Почесною відзнакою «На славу Буковини».

(Visited 54 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site