БУКОВИНЕЦЬ ЗА ДОПОМОГОЮ БИТИ ТА РЕВОЛЬВЕРА ПРИМУШУВАВ ПОВЕРНУТИ БОРГ

Чернівецький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора на вирок Першотравневого районного суду м.Чернівці, яким засуджено 36-річного мешканця Чернівців за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.355 КК України (примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань, поєднаного з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я).

Так, чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, заздалегідь підготував металеву биту і револьвер «Флобер Stalker 4,5», після чого приїхав до місця проживання потерпілого, який заборгував йому грошові кошти у розмірі 20 тис грн. Побачивши як потерпілий підходить до під’їзду свого будинку, обвинувачений підійшов до нього та пред’явив вимогу повернути йому борг. Отримавши відмову, витягнув металеву биту та намагався нанести нею тілесні ушкодження, однак отримав супротив від потерпілого. Після цього, з метою доведення до кінця свого умислу, обвинувачений дістав з-під куртки револьвер та здійснив 2 постріли у чоловіка, спричинивши йому ушкодження голови, які відповідно до висновку СМЕ відносяться до легких тілесних ушкоджень, що призвели до короткочасного розладу здоров’я.

У ході судового розгляду обвинувачений свою вину визнав повністю та підтвердив обставини вчинення ним злочину. Вироком Першотравневого районного суду міста Чернівці чоловіка визнано винним у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. На підставі ст.75 Кримінального кодексу України його звільнено від відбування покарання з трирічним іспитовим строком.

На вказаний вирок суду прокурором було подано апеляційну скаргу з підстав необґрунтованого застосування ст.75 Кримінального кодексу України, оскільки при прийнятті рішення про звільнення від відбування покарання судом не в повній мірі були враховані такі обставини, як вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння, заздалегідь заготовлені предмети вчинення злочину – бита та револьвер, застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я потерпілого – здійснення пострілів у голову, а також той факт, що обвинувачений з місця події втік, потерпілому допомогу не надав, швидку медичну допомогу не викликав.

Колегія суддів Чернівецького апеляційного суду погодилась із апеляційними доводами прокурора, скасувала вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання і звільнення від його відбування з іспитовим строком та призначила обвинуваченому покарання, із застосуванням ст.69 Кримінального кодексу України, у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Чернівецької області.

(Visited 110 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site