БУКОВИНСЬКІ РОБОТОДАВЦІ МОЖУТЬ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ФІНАНСОВОЮ ДОПОМОГОЮ ДО СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Станом на 2 червня 2020 року до Чернівецької обласної служби  зайнятості роботодавці подали 398 пакетів документів для отримання допомоги із частковому безробіттю на період карантину. Наразі ухвалено 296 позитивних рішень щодо надання такої допомоги для покриття витрат на заробітну плату майже 4818 працівників. Найбільша кількість звернень надійшла від представників малого та середнього бізнесу Чернівців, Глибоцького та Кіцманського районів.

“Ми закликаємо роботодавців скористатися можливістю отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Така фінансова підтримка працівників у зв’язку з вимушеним зупиненням чи скороченням діяльності дозволить зберегти робочі місця, знизити навантаження на роботодавців і запобігти зростанню безробіття”, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Нагадуємо, що допомога із часткового безробіттю надається суб’єктам малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином. Така допомога передбачена статтею 47-1 Закону України «Про зайнятість населення». Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки або окладу, але не більше 4723 гривень на місяць. Допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Крім того, 29 травня 2020 року набув чинності Закон №591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)», за яким передбачено такі основні новації:

  • допомога може виплачуватися фізичній особі-підприємцю, що не має найманих працівників за умови, що вона є застрахованою особою;
  • строк звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю збільшено з 30 до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності;
  • звільнення від оподаткування суми отриманої допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
(Visited 123 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site