БУКОВИНЦІВ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ ПРО НЕБЕЗПЕКУ ПОШИРЕННЯ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ

Через зливи та підтоплення обійсть буковинців зростає небезпека поширення гострих кишкових інфекцій, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай гострі кишкові інфекції викликані бактеріями чи вірусами, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою.

Кишкові інфекції передаються через споживання зараженої їжі, вживання зараженої води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. Найчастіше збудники кишкових інфекцій є у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах. 

Найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій – слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота і діарея. При перших симптомах необхідно звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Щоб вберегтися від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій, необхідно вживати лише ті продукти, у якості яких ви впевнені, та дотримуватись 3 кроків до безпечнішої їжі, повідомляє Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.

1. Підтримуйте чистоту:

  • мийте руки перед тим, як брати продукти чи готувати їжу;
  • мийте руки після відвідування туалету;
  • вимийте і продезінфікуйте всі поверхі і кухонне приладдя, що використовується для приготування їжі;
  • захищайте кухню і продукти від комах, гризунів та інших тварин.

2. Відокремлюйте сиру їжу від готової:

  • відокремлюйте сире м’ясо, птицю і морепродукти від інших харчових продуктів;
  • для обробки сирих продуктів користуйтеся окремим кухонним приладдям, зокрема ножами і обробними дошками;
  • зберігайте продукти у закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирими і готовими продуктами.

3. Ретельно готуйте їжу:

  • ретельно прожарюйте чи проварюйте продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і морепродукти.

Тим часом рятувальники продовжують допомагати буковинцям долати наслідки негоди. Через сильні дощі було підтоплено житлові будинки, підвальні приміщення, криниці та присадибні ділянки у селах Розтоки, Дихтинець, Киселиці та Мариничі на Путильщині.

Рятувальники з допомогою спеціального обладнання відкачували воду у цих населених пунктах, повідомляє пресслужба Управління ДСНС України у Чернівецькій області. 15 червня воду викачали із 34 криниць та 15 підвалів. Роботи тривають і 16 червня. Окрім цього, працівники ДСНС разом із місцевими жителями відновили русло та укріпили береги гірського потоку у Розтоках.

(Visited 181 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site