ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПЕРЕВІРИВ РОБОТИ З ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЧЕРВНЕВОЇ ПОВЕНІ НА БУКОВИНІ

Перебуваючи із робочою поїздкою на Буковині, Президент України Володимир Зеленський перевірив, як виконують роботи із ліквідації наслідків червневої негоди. Про це повідомляє офіційний сайт Глави держави.

Улітку в результаті паводків було пошкоджено 31 гідротехнічну споруду та 17 мостів, підтоплено 51 населений пункт, 1750 житлових будинків, 3776 криниць, затоплено 819 підвалів, 3642 присадибні ділянки, пошкоджено 2818 га сільськогосподарських угідь. Крім того, із зони підтоплення відселили 136 осіб, з них – 42 дітей. Троє людей загинуло.

Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації виділили 465,6 мільйона гривень. З них уже виплатили майже 13 мільйонів матеріальної допомоги населенню, а 20 мільйонів гривень направлені на відновлення дорожньої інфраструктури, використали на 73%. Роботи – на завершальному етапі.

“Ми ліквідовуємо ці наслідки  спільно з громадами. ОТГ, райдержадміністрації – всі разом ліквідують”, – розповів голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.

За рахунок коштів, виділених з державного бюджету, відновлять інфраструктуру області, що постраждала внаслідок стихії. Це – дев’ять бюджетних установ та об’єктів соціальної сфери, 41 дорога загального користування місцевого значення та 187 комунальних доріг, 32 мости та мостові переходи, 12 берегоукріплювальних об’єктів, шість об’єктів водовідведення. На всіх об’єктах роботи завершать протягом жовтня-листопада 2020 року.

Володимир Зеленський позитивно оцінив той факт, що людям на 100% виплатили компенсації. Однак зазначив, що місцева влада має швидше освоювати кошти, якщо їх виділено Кабінетом Міністрів.

Також Президент України Володимир Зеленський оглянув новозбудований міст у Розтоках, що на Путильщині. Він, зокрема, зауважив, що це регіон із розвинутими селами, не вистачає лише якісних доріг. Тому відрадно, що їх наразі так активно будують.

Жителі села Розтоки попросили Володимира Зеленського звернути увагу на необхідність проведення берегоукріплення. Це, разом з будівництвом доріг, сприятиме розвитку туризму, а отже, утримуватиме людей від рішення виїжджати за кордон на заробітки.

Володимир Зеленський також поцікавився, наскільки успішно триває в області реалізація програми “Велике будівництво”, зокрема, чи завершено вже роботи у школах. Сергій Осачук повідомив, що зараз заклади освіти – у процесі здачі в експлуатацію. Крім того, він розповів про ремонт приймальних відділень у п’яти лікарнях області. Завершити його планують уже до кінця жовтня, а у листопаді чекають на потужне діагностичне обладнання від Міністерства охорони здоров’я України.

“Це зараз найбільший виклик для нас. Але ми зробимо все, щоб закінчити у жовтні ремонт п’яти приймальних відділень, а опісля якнайшвидше отримати комп’ютерні томографи та ангіографи. Це дозволить на суттєво іншому – вищому – рівні проводити діагностику і лікування серцево-судинних захворювань в області”, – зазначив голова ОДА.

Нагадаємо, два мости через річку Черемош у Розтоках зруйнувала повінь іще 2008 року. Об’єкти почали активно відновлювати навесні цього року у рамках зініційованого Президентом України проєкту “Велике будівництво”.

Варто зазначити, що повноцінну роботу міжнародного аеропорту імені Леоніда Каденюка, що у Чернівцях, планують відновити наступного року. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

“Цей аеропорт запустимо наступного року, щоб він приймав рейси. І будемо розвивати чи будувати новий”, – зауважив Кирило Тимошенко.

Читайте також: змінилися умови призначення виплат на дітей одиноким матерям.

(Visited 127 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site