ВІРУС ПАНІКИ ЧИ РЕАЛЬНА ЗАГРОЗА: ЯК ВБЕРЕГТИ СЕБЕ ТА РІДНИХ?

За останні кілька днів слово “коронавірус” могло б отримати нагороду за кількість використання його на сторінках українських ЗМІ. Увесь світ охопила паніка. Новий вірус поширюється з катастрофічною швидкістю, а люди і досі не дійшли згоди у тому, як насправді потрібно вберігатися або ж, у гіршому випадку, лікуватися. Занадто багато інформації навколо і замало від неї користі. Але не варто піддаватися емоціям, адже вірус паніки просто так не зупинити — паніку зупинить лише інтелект.

Отже, варто розвіяти деякі сумніви та міфи, і сказати нарешті про головне. Коронавірусна інфекція НЕ викликає застуду з нежитем чи мокрим кашлем. Саме сухий кашель — особливість, яка вирізняє новий вірус з-поміж інших. Важливо знати, що вірус не може протистояти теплу і швидко гине під дією температур вище 26-27 градусів. Саме тому потрібно вживати частіше і якомога більше гарячих напоїв протягом дня. Бульйони, настоянки, чай або просто гаряча вода можуть допомогти нейтралізувати не тільки коронавірус, а й звичайну застуду (про неї теж не можна забувати). Зараз краще обмежити вживання холодної води чи напоїв з додаванням льоду.

Якщо інфікована людина чхає поряд із вами, то у радіусі трьох метрів вірус не потрапляє на вас. На металевих поверхнях він живе близько 12 годин. Тому після взаємодії із металевими поверхнями, такими як двері, столові прибори, транспортні поручні тощо, руки потрібно ретельно вимити і продезінфікувати гелем на спиртовій основі.

На одязі та тканинах вірус може жити від 6 до 12 годин. І звичайні миючі засоби можуть його знищити. Якщо це речі, які не можна прати щодня, їх варто залишити на сонці. Через певний проміжок часу від дії сонячного проміння і тепла вірус загине.

Симптоматика нового вірусу може бути різна, але не варто перейматися через будь-яку зміну у своєму організмі. На перших стадіях вірус спричиняє підвищення температури тіла, запалення горла та відчуття сухості. Такі симптоми можуть тривати від 3 до 4 днів.

Потім він поширюється через вологу у дихальних шляхах, спускається в трахею і потрапляє в легені, викликаючи запалення, яке може тривати від 5 до 6 днів. Пневмонія проявляється високою температурою тіла і ускладненням дихання. Варто зазначити, що класична застуда не супроводжується таким ефектом. У такому випадку потрібно негайно почати використовувати протипневмонійні засоби.

Як можна уникнути зараження?

Передача вірусу зазвичай відбувається під час прямого попадання інфекції. Після того, як ви взаємодіяли з поверхнями та метеріалами, на яких міг бути вірус, потрібно негайно та ретельно вимивати руки. Збудник може жити на наших руках близько 10 хвилин, але за цей час може багато чого відбутися. Зокрема, банальний дотик до носа чи очей — це дозволяє вірусу потрапити у наші дихальні шляхи. Тому, насамперед, для власної ж безпеки потрібно якомога частіше та ретельніше мити руки або дезінфікувати їх відповідними засобами. Окрім того, можна обробляти горло спеціальним засобами, що допоможе вбити наявні там віруси ще до попадння в трахею. Дезінфікуйте усі поверхні, до яких торкаєтесь — від мишки комп’ютера до керма автомобіля.

Не варто забувати і про нові небезпеки. Ще один коронавірус NCP може не проявляти ознак інфікування протягом багатьох днів, через це не можна відразу дізнатися інфікована людина, чи ні. Але тоді, коли жар нарешті з’являється, у легенях може бути близько 50% фіброзу, а це занадто пізно для превентивного лікування…

Тому тайванські вчені радять щоранку проводити просту перевірку: потрібно глибоко вдихнути і затримати дихання на 10 секунд. Якщо у вас це виходить без кашлю, ускладнень та відчуття удушення, це свідчить про те, що у легенях немає фіброзу, відповідно — це означає відсутність інфекції. Такий спосіб рекомендують також і японські лікарі, які нині досить успішно лікують COVID-19.

Окрім того, потрібно слідкувати за тим, щоб у роті та горлі постійно було достатньо вологи. Тому регулярно протягом дня потрібно випивати трохи води. Хоча би кожні 15 хвилин. Для чого? А тому, що навіть, якщо вірус потрапляє у воду чи інші рідини через рот, то проходить через стравохід прямо у шлунок. А там уже шлункові кислоти руйнують його. Якщо не вживати постійно достатньої кількості рідини, то вірус може потрапити в трахею, а це дуже небезпечно.

Поділіться цією інформацією зі своїми близькими та рідними. Будьте здорові, бережіть себе та оточуючих.

(Visited 999 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site