В УКРАЇНІ ВИЗНАЧЕНО 240 ЛІКАРЕНЬ ДЛЯ ХВОРИХ НА COVID-19, 10 З ЯКИХ – НА БУКОВИНІ

Загалом в Україні визначено 240 медичних закладів для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. були відібрані і схвалені очільниками областей та регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані НСЗУ спільно з МОЗ. Якщо ситуація погіршиться, то список лікарень буде збільшуватися.

Перелік усіх медзакладів у областях можна знайти на сайті Національної служби здоров’я України. Там розміщено дешборд, що містить інформацію про місця госпіталізації та рівень оснащеності  закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

Дешборд має вигляд електронної карти. На інтерактивній карті відображено комунальні заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) України, в яких є умови для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, а також безпечного розділення потоків та лікування пацієнтів, госпіталізованих з іншими діагнозами.

Аналітична панель відображає: 

  • кількість та розташування закладів для госпіталізації пацієнтів з підозрою на COVID-19 по всій Україні;
  • кількість місць ізоляції хворих;
  • загальне число ліжко-місць;
  • кількість інфекційних ліжко-місць;
  • кількість ліжко-місць у відділеннях інтенсивної терапії; 
  • кількість апаратів штучної вентиляції легень;
  • кількість анестезіологів (дитячих та дорослих разом); 
  • кількість інфекціоністів, терапевтів та педіатрів в цих лікарнях. 

Ліворуч від карти розміщено фільтри, за допомогою яких можна відсортувати інформацію за областями та кодом ЄДРПОУ лікарні. Фільтри дешборду дають змогу побачити дані конкретної області: кількість закладів, місць ізоляції, апаратів ШВЛ та інші. Якщо піднести мишку на карту до певного закладу, то відображатиметься наступна інформація: код ЄДРПОУ лікарні, географічні координати (широта та довгота), повна назва ЗОЗ, кількість інфекційних ліжок-місць, а також додаткова кількість інфекційних ліжко-місць, яка може бути розгорнута за потреби, тощо.

Загалом по Україні визначено 4189 місць ізоляції, 67 тисяч – загальне число ліжко-місць, 11 тисяч інфекційних ліжко-місць, 1716 ліжко-місць у відділеннях інтенсивної терапії. Є 1882 апаратів штучної вентиляції легень.

На Буковині хворих можуть прийняти у 10 лікарнях. Три – у Чернівцях, решта – у районних центрах. За інформацією Національної служби здоров’я, у буковинських лікарнях можна розташувати понад 400 хворих.

Але апаратів штучної вентиляції легень є всього 56. Найбільше з них налічується у Чернівецькій обласній клінічній лікарі – тут їх 26. Ще 14 є у Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні.

У районних лікарнях ситуація складніша. У деяких лікарнях апаратів ШВЛ немає взагалі. Зокрема у Хотинській, Сторожинецькій та Глибоцькій районних лікарніх, а також у Чернівецькій міській лікарні №1 немає жодного апарату. Найбільше пощастило Сокирянській районній лікарні, де налічується 6 апаратів ШВЛ.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site