В УКРАЇНІ МОЖУТЬ ПРОДОВЖИТИ КАРАНТИН, АЛЕ З ПОМ’ЯКШЕНИМИ УМОВАМИ

В Україні можуть продовжити карантинні обмеження до 12 травня, але з пом’якшеними умовами. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами, МОЗ планує дозволити прогулянки парками та відкриття музеїв і бібліотек.

“На найближче засідання уряду МОЗ буде виносити постанову щодо продовження дії карантину до 12 травня. Це продовження викликано нашим рівнем захворюваності і тією небезпекою, яку несе коронавірусна хвороба”, – повідомив міністр.

Він зазначив, що МОЗ передбачає ряд пом’якшених заходів, що стосуватимуться прогулянок у парках та відкриття музеїв і бібліотек, але з чіткими застереженнями стосовно дотримання карантинних обмежень.

“Але прогулянки парками будуть дуже чітко обмежені щодо кількості осіб, засобів індивідуального захисту під час прогулянок і дуже чіткі критерії будуть виставлені у постанові МОЗ про продовження карантину”, – сказав Максим Степанов.

За його словами, наразі планується ще низка пом’якшень карантинних заходів, але не уточнив яких саме. Проте міністр наголосив, що “всі вони будуть чітко регламентованими, як саме можливо відвідувати той чи інший заклад”.

Тим часом у багатьох країнах світу від учора почали скасовувати деякі карантинні обмеження. Так, у Німеччині, Чехії, Норвегії, Польщі, Албанії та Франції скасували деякі карантинні заходи, які були введені для стримування поширення коронавірусу. Про це повідомляє Deutsche Welle.

У Німеччині дозволили відкрити заклади торгівлі, у яких площа не перевищує 800 квадратних метрів, а також автосалони, магазини роверів та книг. Сусідня Франція дозволила відвідування будинків літніх людей. Але фізичний контакт все ще заборонений і одночасно відвідувати літню людину можуть лише двоє родичів.

Тим часом Чехія починає впроваджувати п’ятиетапний план повернення до стандартного життя. Відсьогодні можуть працювати ринки під відкритим небом. На вулиці дозволяється проведення семінарів, а жителям Чехії дозволили виїжджати за кордон у справах чи в гості до рідних. Не змінилося лише те, що після повернення вони зобов’язані перебувати 14 днів на карантині.

У Норвегії з обмеженнями відкриваються дитячі садки. Діти у віці до 3 років мають перебувати у групі, де немає більше трьох людей, під наглядом одного дорослого. Діти у віці від 3 до 6 років років можуть бути в групі, де є шість людей. Очікується, що учні початкових класів повернуться у школи наступного тижня.

У Польщі влада відкрила для відвідування парки і ліси. Також у країні збільшили кількість людей, яким дозволено входити у магазини. У той же час міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовскі каже, що уряд може скасувати послаблення карантину, якщо буде новий сплеск коронавірусної інфекції. У неділю у Польщі зареєстровано 545 нових випадків – найбільший щоденний приріст інфекцій на день.

Албанія скасовує обмеження, які були введені в гірничодобувній і нафтовій промисловості, сільському господарстві, харчовій промисловості, переробці риби, а також в невеликих роздрібних магазинах. Раніше прем’єр Іспанії повідомляв, що хоче продовжити дію карантину до 9 травня. Водночас він хоче скасувати обмеження щодо дітей, яких частково випустять з дому після 27 квітня.

(Visited 159 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site