В УКРАЇНІ ПОСИЛЯТЬ КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ КАРАНТИННИХ ВИМОГ

В Україні за минулу добу зафіксовано 1109 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 135 у дітей та 74 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 205 осіб. За добу одужала 541 особа, померли 19 осіб. За останню добу проведено 27 154 тестування, з яких 13 916 методом ПЛР і 13 238 методом ІФА. За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській області (209) та в місті Києві (113). Україна за минулу добу встановила черговий антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. Така тенденція простежується вже понад два тижні. Різкий ріст інфікування коронавірусом у країні пов’язаний з ігноруванням громадянами рекомендацій МОЗ. Масковий режим, соціальна дистанція та користування антисептиками зменшують ризик інфікування.

Система охорони здоров’я України за останні три місяці значно зміцнилася. Зокрема, відновлено мережу лабораторних центрів, яка була фактично зруйнована. У лабораторії закуповується нове обладнання, проводиться навчання лікарів-лаборантів. Як наслідок, у країні суттєво збільшилась кількість тестувань на COVID-19: з 250-300 до майже 14 тисяч тестів методом ПЛР за добу. Україна також запровадила стандарти лікування хворих на коронавірусну інфекцію, яке демонструє свою дієвість.

В Україні показник летальності від COVID-19 складає 2,6%. Наразі антилідерами за кількістю летальних випадків є Чернівецька (178 випадків) та Львівська (126 випадків) області і місто Київ (102 випадки). Для прикладу, у Німеччині смертність від коронавірусу складає 4%, у США — 5%, у Франції — 18%, в Іспанії — 9,5%.

МОЗ буде звертатися до контролюючих органів щодо посилення контролю за дотриманням карантинних правил, насамперед, у транспорті, торговельних та інших закладах, де існує великий ризик інфікування. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

МОЗ готується до розгортання лікарень другої хвилі, виходячи з темпів інфікування COVID-19 і заповненості коронавірусними хворими лікарняних ліжок. Наразі в установах охорони здоров’я першої хвилі для хворих на коронавірусну інфекцію є 23 тисячі ліжок, з них зайнято хворими близько 4 тисяч. Ситуація різниться залежно від регіону. Найбільш напружена вона в Чернівецькій та Закарпатській областях, де заповненість ліжок хворими на коронавірусну інфекцію складає понад 50%.

Міністр не виключає переповнення медичних закладів хворими на COVID-19, якщо тенденція до зростання госпіталізації у країні зберігатиметься. Місця в лікарнях можуть закінчитись, якщо щоденно у стаціонар будуть надходити 200 хворих на коронавірусну інфекцію.

▪️ З 1 вересня поточного року буде підвищена зарплата медичним працівникам спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів.

(Visited 126 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site