ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ: ПАМ’ЯТАЙМО СВОЮ ІСТОРІЮ

На тлі паніки через пандемію коронавірусу у світі ми зовсім забули про те, що навколо нас є ще й інші події. Тема нового вірусу затьмарила навіть те, що відбувається у політичному житті країни. Чимало суперечливих подій сталося протягом останніх кількох днів, але ми, на жаль, пропустили це повз очей і вух.

Зокрема сьогодні Україна відзначає День українського добровольця. Для багатьох з нас це не просто черговий день у календарі, а важлива дата, і для когось – це майже професійне свято. Уперше це святкували 14 березня 2017 року, адже саме у цей день 2014 року на полігон “Нові Петрівці” прибуло перших 500 бійців Самооборони Майдану, які сформували перший добровольчий батальйон.

З нагоди цієї події сьогодні у центрі Києві відбудеться марш ветеранів російсько-української війни. Хода пройде вулицями Грушевського, Шовковичною, Інститутською, Банковою до Алеї Небесної Сотні. Розпочнеться від Михайлівської площі, адже саме звідти 6 років тому вирушали на Схід, перші українскі військові. У ній візьмуть участь ветерани ураїнських добровольчих формувань та військових підрозділів.

Ці люди є безпосередніми творцями нашої історії. Завдяки їхнім жертвам та сміливості війна досі не поглинула Україну. Але не усім представникам цього благородного звання дісталась можливість сьогодні повноцінно відсвяткувати цей день. Зокрема, повертаючись до подій, які затьмарила хвиля коронавірусної паніки, варто згадати, як 12 березня у Києві було затримано 6 таких добровольців. Під час презентації одним з позаштатних радників секретаря РНБО Сергієм Сивохо його проєкту-платформи примирення та єдності відбулася сутичка між ветеранами та самим радником. Поки радник доводив свою думку про “внутрішній конфлікт в Україні”, військові “закидали” його питаннями щодо ролі Росії у ситуації на Сході.

У результаті дискусії Сергій Сивохо намагався покинути залу презентації, але його спробували затримати обурені ветерани, за що і потрапили за грати. Того ж дня ввечері майже у кожному місті України відбулися пікети громадян біля Управлінь національної поліції з вимогою звільнити ув’язнених, а Сергію Сивохо оголосити підозру про державну зраду. Станом на сьогодні усім ветеранам обрано запобіжні заходи, а секретар РНБО відхрещується від свого радника.

І це не найгірше. Ми чомусь зовсім забули про війну на сході нашої держави. Лише від початку березня Україна втратила 10 своїх захисників на фронті. Наймолодшому з них було всього 23 роки.

Так, 9 березня російські бойовики обстріляли військово-медичний автомобіль одного з підрозділів ООС. Це показує підступність і бездушність ворога, адже автомобіль мав чітке маркування з емблемою Червоного хреста. Але, на щастя, у той день ніхто з українських військових не постраждав.

Натомість 10 березня біля селища піски було підбито вантажний автомобіль Збройних Сил України. Ще на початку обстрілу один важко поранений боєць загинув під час транспортування.

У той час, коли на Сході гинуть українці, депутати від партії ОПЗЖ відвідали Держдуму Росії. Там вони обговорювали створення міжпарламентського виміру для забезпечення миру, а також звинуватили українську владу та народ у тому, що вони не прагнуть до примирення із “братським народом”.

І це ще не усі сумні новини. 11 березня у Мінську під час переговорів Тристоронньої контактної групи був підписаний акт про створення Консультативної ради, а Росія стала “спостерігачем”, а не агресором у питанні російсько-української війни. Частина населення сприйняла це як державну зраду та капітуляцію України, а решта навіть не помітили усіх подій через неабияку небезпеку коронавірусу.

Це далеко не усі події, які відбулися в Україні та за її межами, і залишилися без належної уваги. Будьмо уважнішими до того, що відбувається навколо, і не забуваймо нашої історії.

(Visited 81 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site