ЗЕМЛЮ НА ПРОДАЖ: ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ

Сьогодні вночі законопроєкт, який викликав чимало суперечок, ухвалили в оновленій редакції. У першому читанні його підтримали ще у листопаді 2019 року. Потім було понад два місяці розгляду і 4018 поправок.

Закон передбачає, що ринок земля функціонувати з 1 липня 2021 року, а не з 1 жовтня 2020 року, як це планувалося раніше. З відкриття ринку протягом двох років купувати землю зможуть лише фізичні особи і не більше 100 гектарів. Але це обмеження не пошириться на ті активи, що були у власності ухвалення законопроекту.

Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати вже з 2024 року. Законопроєкт передбачає, що у своїй власності компанії зможуть концентрувати до 10 тисяч гектарів.

Новий закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також дозваоляє купувати землю. До цього українці могли передавати землю лише шляхом довгострокових договорів оренди.

Потрібно розуміти, що надання права на купівлю та продаж землі не означає, що власники земельних паїв втратять право на користування ними. Іншими словами, ніщо не може примусити людину продати свій пай. А продаж землі для іноземців буде ухвалюватися на референдумі.

Варто зазначити, що мораторій на продаж землі діяв в Україні ще з 2001 року. Спочатку він мав діяти лише до 2005 року, потім його продовжили ще на рік. Тоді мали розробити та ухвалити закон про обіг сільськогосподарських замель. Останнім рішенням було продовжити мораторій до 2019 року. Тут важливим є те, що ринок землі не буде функціонувати, поки немає закону про обіг землі.

І сьогодні, у ніч з 30 на 31 березня Рада все ж ухвалила закон про ринок землі. За це рішення проголосували 259 депутатів. Серед них були і народні депутати з Буковини. За інформацією, опублікованою на офіційному сайті парламенту, більшість з них проголосувала “за”, один був відсутній, а член партії “ОПЗЖ” не голосував.

Тепер право на купівлю-продаж земля сільськогосподарського призначення дозволяє повноцінне володіння земельними паями та відкриває можливості для використання зеельних ділянок як застави для кредиту.

Цей закон викликав чимало суперечок у суспільстві. Українці бояться того, що відкриття ринку землі призведе масового заволодіння українськими землями олігархами та іноземцями. І запровадження ринку землі, за інформацією “Центру Разумкова”, підтримує 21% українців.

Варто зазначити, що ухвалення цього закону є однією з обов’язкових умов отримання Україною нової програми МВФ. Лише після виконання умов фонду Україна протягом 15 днів отримає перший швидкий транш на 1,75−2 мільярдів доларів відразу в бюджет країни.

(Visited 273 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site