НАГАДАЄМО ПРО ЧАС: СЬОГОДНІ ВНОЧІ УКРАЇНА ПЕРЕВОДИТЬ ГОДИННИКИ

Субота – це день для відпочинку. Усі ми вже втомилися від новин про коронавірус, від напруженої ситуації, обмежень та паніки довкола. Тому цей напружений потік новин варто пом’якшити маленьким нагадуванням.

Сьогодні, з 28 на 29 березня, о 3 годині ночі ми переведемо стрілки годинника на годину вперед. Варто зазначити, що датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня і остання неділя жовтня, при переході на зимовий час.

Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення. На думку вчених, людський організм набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній.

Протягом останніх років мали місце чимало дискусій щодо того, чи доречні такі часові зміни. Експерти вважають, що економія електрики, заради якої і були ці переходи запроваджені – міф. А от негативний вплив на здоров’я людини – реальність.

Людський організм важко переносить перехід на літній час. Згідно з даними ООН – вдвічі збільшуються звернення до медиків у зв’язку з проблемами серцево-судинної системи, половина населення має проблеми зі сном. У людей змінюються звичні біоритми, підвищується сонливість та втомлюваність, знижується увага. А ще на третину зростає кількість ДТП протягом двох тижнів після переходу.

Тому гарною допомогою для організму під час перехідного періоду також може стати зелений чай. Він допомагає тримати організм у тонусі та сприятливо впливає на роботу багатьох систем органів організму людини.

До слова, вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення було прийняте з метою економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Уіллету. В Україні ж годинник переводять з 1981 року.

(Visited 159 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site