НА БУКОВИНІ ЗБІЛЬШИЛИ ФІНАНСУВАННЯ ОБЛАСНОГО КАРДІОЦЕНТРУ

За перші кілька місяців роботи у нових умовах фінансування галузі охорони здоров’я позитивні результати медичної реформи вже відчули в обласному кардіоцентрі. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, цьогоріч фінансування закладу збільшилося на 8 мільйонів гривень.

“Цього вдалося досягти завдяки підписанню угод із НСЗУ Національна служба здоров’я України за 4 пакетами послуг, основним з яких є надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда. Кардіоцентр є єдиним закладом області, який законтрактувався за цим пакетом. Зважаючи на те, що з 1 липня тариф на лікування інфаркту зросте майже вдвічі, із 16 до 30 тисяч гривень, та надання профільної допомоги більшій, ніж прописано в угоді з НСЗУ кількості хворих, сподіваємося додатково отримати ще щонайменше 4 мільйони гривень”, – коментує виконувачка обов’язків генерального директора ОКНП «Чернівецький обласний кардіологічний центр» Ірина Маковійчук.

За рахунок збільшення надходжень, обсяг коштів на придбання медикаментів зріс у кардіоцентрі з 858,5 тисяч гривень у 2019 році до 1533,1 тисячі, тобто на 78%. На 32,4% збільшилися й асигнування на заробітну плату персоналу. Крім цього, отримані кошти мають намір скерувати також на подальший розвиток закладу.

“Плануємо відкрити відділення електрофізіології, для якого хочемо придбати сучасний апарат з функцією коронарографії, щоб розвантажити ангіограф. З його допомогою можна виконувати й хірургічні втручання, зокрема з імплантації штучного водія ритму, що ще розширить наші можливості з допомоги мешканцям області”, – пояснює Ірина Маковійчук.

У кардіоцентрі також мають намір і надалі покращувати умови для пацієнтів і персоналу закладу. Наразі вже готова проєктно-кошторисна документація з відповідними експертизами на ремонт відділень поліклінічного корпусу і стаціонару, на ремонт покрівлі та заміну мереж. Причому всі роботи хочуть виконати протягом одного року.

(Visited 25 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site