НА БУКОВИНІ РЕМОНТУЮТЬ КЛАДОВИЩЕ ЗАГИБЛИХ У ПЕРШІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ СОЛДАТ

Упорядкувати та відремонтувати кладовище загиблих у Першій світовій війні солдат, розташоване у селі Валя Кузьмина Глибоцького району, доручив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук. Неналежний пам’ятного знака та чотирьох склепів, у яких поховано останки вояків, голова ОДА зауважив, повертаючись із робочої поїздки до Порубного.

“Склепи руйнуються, огорожа у аварійному стані, а так не повинно бути. Тому я вже дав доручення, звернувся і до Глибоцької районної державної адміністрації, до Волоківської об’єднаної територіальної громади, аби спільними зусиллями впорядкувати меморіальний комплекс”, – повідомив Сергій Осачук.

Він також розповів, на території області є три цвинтарі з останками солдатів, що полягли у Першій світовій війні. Кладовище у селі Валя Кузьмина – одне з найбільших, тут поховано близько 3800 вояків.

“Це європейська традиція, усі країни, які брали участь у тій страшній війні, зобов’язалися у межах Женевської конвенції 1927 року впорядкувати місця останнього спочинку полеглих. Завдання буковинців сьогодні – дбати, про те, щоб пам’ять про всіх солдатів, які гинуть на війнах, залишалася жити. Тим паче, що тут лежать не просто невідомі вояки, ми бачимо викарбувані на плитах їхні імена, прізвища, ми знаємо, хто саме тут похований, з яких сіл сюди перенесли останки, і тому цей історично важливий пам’ятник мусить бути у доброму стані”, – підсумував Сергій Осачук.

Голова ОДА також пообіцяв, що пам’ятник та склепи відновлять цього літа.

(Visited 66 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site