НА БУКОВИНІ У СЕРПНІ ПЛАНУЮТЬ ВІДКРИТИ 33 ДИТЯЧИХ САДОЧКИ

Щоб подбати про безпечне перебування дітей у закладах дошкільної освіти регіону в умовах карантинних обмежень, Головне управління Держпродспоживслужби розпочало комплексні перевірки спільно з представниками управління освіти та місцевих органів самоврядування. Таким чином, виконують підпункт 5 п. 1 протоколу № 40 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чернівецької обласної державної адміністрації від 24.07.2020 року та постанову головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 року № 25 “Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

За попередньою інформацією, у серпні поточного року заплановано відновлення роботи 33 закладів дошкільної освіти, а саме:

– місто Чернівці ˗ №№ 2, 9, 10, 30, 41, 44, НВК “Берегиня”;

– смт Кострижівка Заставнівського району;

– села Неполоківці, Берегомет, Оршівці Кіцманського району;

– села Чудей, Їжівці Сторожинецького району;

– села Волока, Валя Кузьмін, Грушівка Глибоцького району;

– села Остриця, Прут, Буда, Магала, Рідківці Новоселицького району;

– села Анадоли, Данківці, Клішківці Хотинського району та місто Хотин;

– села Коболчин Сокирянського району, міста Сокиряни та Новодністровськ.

На Вижниччині, Герцаївщині, Кельменеччині й Путильщині роботу дошкільних установ планують відновити у вересні. Окрім того, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області проводять навчальні семінари з питань забезпечення виконання карантинних заходів.

Варто зазначити, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року, на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 запроваджують посилені протиепідемічні заходи. Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або в його окремих адміністративно-територіальних одиницях, встановлюють “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки. Його визначає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, це рішення публікують на офіційному інформаційному порталі Кабміну. Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону або окремих його адміністративно-територіальних одиниць. На рівні адміністративно-територіальних одиниць регіону – району або міст обласного значення – рівень епідемічної небезпеки визначає Міністерство охорони здоров’я з урахуванням внеску (частки) окремої одиниці в перевищення кожного окремого показника на рівні регіону:

“зелений” – до 5%;

“жовтий” – від 5 до 20%;

“помаранчевий” – від 20 до 50%;

“червоний” – понад 50%.

Окрім того, на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), з “помаранчевим” та “червоним” рівнем епідемічної небезпеки додатково можуть застосовувати обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені органами державної влади та місцевого самоврядування в межах компетенції.

Зазначимо також, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559. Однак, згідно з пунктом 37 постанови Кабінету Міністрів України № 641, тимчасово, на період карантину, таких працівників дозволено залучати до роботи без попередніх та періодичних медоглядів.

(Visited 1116 times, 13 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site