ПОЛІГЛОТ І ДЗЮДОЇСТ: СІМ ФАКТІВ ПРО СЕРГІЯ ОСАЧУКА, ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ

Сергій Осачук прийшов до влади шість місяців тому. За цей час йому вдалося відкрити перинатальний центр, який із 2012 року був нездійсненною мрією буковинців; втримати ситуацію з коронавірусом в області, що стала лідером в Україні за кількістю зафіксованих випадків COVID-19; зрушити з мертвої точки з десяток довгобудів у краї.

Президент Володимир Зеленський під час своєї пресконференції у травні назвав Сергія Осачука одним із найкращих голів ОДА в Україні. Буковинці ж пам’ятають Сергія Осачука як успішного науковця, краєзнавця. Він є засновником Літературного Целанівського центру в Чернівцях, головою громадської організації «Буковинський медіа-центр», – місць, де пульсує культурне життя краю. а У 2015 році став Почесним консулом Австрійської Республіки в Чернівцях.

Поряд із цим, у його біограФії є багато яскравих моментів. Ми зібрали найцікавіші.

1. Сергій Осачук – перший голова ОДА на Буковині, який є чернівчанином. Про його любов до рідного міста давно відомо. Осачук був ініціатором відновлення ланцюга чернівецького міського голови, заснування медалі «На славу Чернівців», завдяки йому місто дізналося про чернівчанина-письменника Петера Деманта.

2. 96-річний доктор Отто фон Габсбург, який відвідав Чернівці у 2007 році, назвав Осачука найкращим перекладачем, із яким йому доводилося працювати. І справді, нинішній голова ОДА вільно володіє німецькою, англійською та польською мовами. А колишні очільники обласної влади часто просили Сергія Осачука долучитися до приїзду іноземних партнерів для налагодження партнерських відносин.

3. Багато хто знає Сергія Осачука, як автора книг з історії Чернівців та краю. Одна з останніх робіт – допомога в написанні книги «Букова земля» Марії Матіос.

4. Свого часу Осачук за власний кошт відновив сонячний годинник на Базиліці Воздвиження Всечесного Хреста у Чернівцях.

5. За ініціативи та участі Сергія Осачука Чернівці і Буковина повертають свою пам’ять: він організував відновлення всіх солдатських некрополів Першої світової війни та пам’ятники Костянтину Томашуку, Розі Ауслендер, Францу Йосифу.

До речі, пам’ятник цісарю Францу Йосифу у скверику навпроти будівлі СБУ був створений за зразком, відібраним з двох настільних фігур, які Осачук купив у Відні на «барахолці» та привіз у Чернівці.

6. Нинішній голова ОДА є професійним спортсменом-дзюдоїстом. Щоранку його можна зустріти на пробіжці у центрі Чернівців, або ж на велопрогулянці за містом.

7. Сергій Осачук має музичну освіту. В юності навіть грав на барабанах у музичному гурті.

(Visited 340 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site