“СИТУАЦІЯ ІЗ ПОЖЕЖАМИ У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ ПОСТУПОВО ПОКРАЩУЄТЬСЯ”, – МВС УКРАЇНИ

Учора, 22 квітня, відбувся онлайн-брифінг директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимира Демчука та директора Українського гідрометеорологічного інституту Володимира Осадчого, під час якого спікери прозвітували про хід ліквідації пожеж у Житомирській області та Зоні відчуження, а також поінформували про стан забруднення атмосферного повітря.

“Ситуація з пожежами в Зоні відчуження та Житомирській області поступово покращується. За даними наземної розвідки та супутниковому моніторингу на ранок осередків відкритого вогню не фіксуємо”, — повідомив Володимир Демчук.

Він додав, що в Зоні відчуження здійснюються спостереження та окараулювання  двох осередків поблизу населених пунктів с. Розсоха, с. Крива Гора. Основні сили зосереджені на найбільш складному осередку в районі с. Рудьки – с. Буряківка. Через дуже велику захаращеність, яка не дозволяє рухатись ні пожежній техніці, ні особовому складу.

“Тут ми інтенсивно застосовуємо інженерну техніку ДСНС та Збройних Сил. За добу 21 квітня пробито 125 км. доріг (з початку робіт 640 км), залучено 9 одиниць інженерної техніки. Тільки таким способом дістаємося  до кромки пожежі, проливаємо її та стримуємо подальше розповсюдження вогню. Процес, на жаль, довготривалий і важкий але дає позитивний результат”, — зауважив Володимир Демчук і додав, що напередодні знову було зафіксовано підготовлене місце підпалу, яке своєчасно вдалося ліквідувати.

У Житомирській області, упродовж минулої доби локалізовано останній осередок  на території Виступовицького лісництва поблизу сіл Жолудівка та Журба, таким чином всі осередки в Житомирській області локалізовано.

“На даний час проводиться спостереження, окараулювання та проливка окремих ділянок тління. Продовжуємо утримувати угрупування сил ДСНС, Держлісагентства, Збройних Сил та Укрзалізниці, загальною чисельністю 1 тис. 320 осіб та 180 одиниць техніки, (з них від ДСНС 165 чол. та 40 одиниць техніки) та пожежний потяг”, — підсумував директор Департаменту реагування на НС.

У свою чергу, директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий прокоментував поточну ситуацію зі станом атмосферного повітря.

“Методом високоточної авторадіографії за весь період пожеж у Зоні відчуження та в Житомирській області у Києві не було виявлено найнебезпечніших часток. Зокрема, в аерозолях приземного шару атмосфери не було знайдено стронцію-90, трансуранових елементів, які є найбільш небезпечними для здоров’я людини. Навіть у дні, коли у столиці фіксувалася пилова буря, концентрація радіоактивності була у тисячі разів меншою гранично допустимих норм — норм радіаційної безпеки”, — сказав спікер.

Володимир Осадчий наголосив, що наразі за допомогою супутникової інформації не виявлено також перевищень концентрацій оксиду вуглецю та оксиду азоту.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site