У ЧЕРНІВЦЯХ ВІДБУДЕТЬСЯ ПІКЕТ “РУКИ ГЕТЬ ВІД МОВИ!”

Завтра, 16 липня, увечері на Центральній площі міста Чернівці запланований пікет “Руки геть від мови!” проти підтримки Урядом законопроєкту №2362. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомили організотори акції.

Автором скандального законопроєкту є народний депутат від фракції “Слуга народу” Максим Бужанський. Орагнізатори пікету вважають цей законопроєкт черговою атакою на українську мову, а також на державність. Вони закликають усіх, кому не байдужа доля рідної мови, підтримати їх ініціативу.

“Атака на українську мову в Україні — це атака на українську державність. Ми вже наводили ту неймовірну кількість заборон та наступів на мову впродовж всієї історії країни. Весь час імперські посіпаки намагалися знищити українську ідентичність і зараз не полишають цих спроб. Розгляд закону про мову в Конституційному суді, законопроєкт від Бужанського, постійні заклики захистити права російськомовних громадян, скасувати квоти. А як щодо захисту прав україномовних та зрусифікованих громадян, які бажають хоча б для своїх дітей можливості повернутися до своєї мови? І зрештою, перехід на українську в освіті — це шанс захиститися від «руського миру». Бо ми ж пам’ятаємо про «захист російськомовних громадян» і про те, що «Росія закінчується там, де закінчується російська мова», правда?!”, – йдеться у дописі на сторінці події.

Організатори акції обрали також особливе місце проведення — Центральна площа, неподалік пам’ятника Тарасу Шевченку. Адже саме він, як вважають ініціатори протесту, був одним із найзапекліших захисників української мови.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site