У ЧЕРНІВЦЯХ ПОСИЛЮЮТЬ ОБМЕЖУВАЛЬНІ ЗАХОДИ

Сьогодні відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів чернівецький міський голова Олексій Каспрук. Згідно з рішенням членів комісії у зв’язку із надзвичайним станом та з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції з 18 години 16 березня на території міста Чернівці буде введено такі обмеження :

  • зачиняються усі заклади громадського харчування: ресторани, бари та кафе, їдальні тощо. Доступними залишаються послуги онлайн-замовлення та доставки їжі;
  • припиняють роботу СПА-салони, салони краси, сауни, лазні, косметологічні та масажні кабінети, перукарні, тату-салони, комп’ютерні клуби, ательє, майстерні по ремонту одягу, взуття, техніки та інші побутові заклади;
  • у звичайному режимі працюватимуть АЗС, банки та банкомати, пошта.

Банківським установам, аптекам, закладам поштового зв’язку, АЗС, СТО та закладам торгівлі продовольчої групи товарів рекомендовано:

  • посилити проведення дезінфекційних заходів, проводити щогодинне вологе прибирання та облаштувати пункти гігієни рук шляхом встановлення диспансерів (дозатори) з антисептиком для рук;
  • запровадити пропускний режим з метою недопущення скупчення людей у торгових залах та на касах (з розрахунку 20 м. кв. торгової площі на людину);
  • забезпечити дотримання безпечної відстані (1,5-2 м.) між клієнтами, які стоять в черзі в закладах та при вході до них, у яких рекомендовано посилити заходи поточної дезінфекції .

Окрім того, керівникам аптек, АЗС та закладам торгівлі продовольчої групи товарів рекомендується використовувати безготівкові розрахунки, запроваджувати дистанційну торгівлю з доставкою товарів клієнту. Споживачам теж радаять тимчасово перейти на безготівкову систему.

Управління освіти міської ради доручило класним керівникам загальноосвітніх закладів дистанційно проводити роз’яснювальну роботу з батьками та учнями про їх поводження та обмеження під час карантинних заходів. Нагадаємо, що карантин – це не канікули. По можливості не залишайте своїх осель, виходьте на вулицю лише за потреби.

Про зміни в організації роботи громадського транспорту буде повідомлено додатково. Але громадянам рекомендують тимчасово відмовитися від користування громадським транспортом без нагальної потреби.

Керівникам усіх підприємств та організацій різних форм власності рекомендують за можливості забезпечити необхідні умови для переведення своїх працівників у режим віддаленої роботи, запровадити профілактичне спостереження для працівників, які недавно відвідували інші країни, де вже почалася епідемія коронавірусу.

Людей похилого віку, вагітних жінок, дітей та громадян зі слабким імунітетом особливо закликають утриматися від пересування містом без нагальної потреби.

Варто зазначити, що у місті відтепер працює волонтерський штаб допомоги одиноким людям похилого віку та таким, що знаходяться у складному життєвому чи матеріальному становищі. Для допомоги у придбанні необхідного ви можете звернутися на цілодобову лінію муніципального контакт центру: 15-80 , 0502221580 , де вас скерують, або ж зателефонувати у волонтерський штаб за номером +380991572143. Усіх небайдужих волонтерів та меценатів закликають долучитися до цієї справи.

Такі ж заходи проводять по багатьох обласних центрах України. Такі міста як Львів, Суми, Одеса, Ужгород, Івано-Франківськ та Вінниця також ввели обмеження. Україна поступово закриває кордони, але, як ми уже писали, є онлайн-карта, де можна відстежити відкриті пункти пропуску через кордон.

(Visited 64 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site