ФОРУМ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ У ЧЕРНІВЦЯХ: “ЄС” ПРЕДСТАВИЛА СВОЮ КОМАНДУ

На Форумі демократичних сил “Мій вибір – європейська Буковина” зібралися освітяни, підприємці, лікарі, науковці, молодь, а також учасники російсько-української війни та волонтери, щоб обговорити стратегію розвитку Чернівців та області.


Підтримати команду “Європейської Солідарності” приїхав кінорежисер, актор та сценарист Ахтем Сеітаблаєв:

“Для мене Чернівці – це місто, з яким у мене пов’язані тільки теплі і надзвичано яскраві емоції. Театр – це перше місце, з яким я познайомився у вашому місті. Я переконаний в тому, що Чернівці вже зараз є дуже яскравим маркером того, яким може бути справжнє українське європейське місто. Те, що ми обираємо для себе, теж є певним маркером в якості символів, легенд, міфів та документальних фактів, тому що українцям так багато довелося пережити, що цих справжніх фактів, мужності та гідності вистачить не на одну стрічку та не на одну виставу. Кожного дня обираючи, випити чай чи каву, обрати ту чи іншу людину, ми формуємо своє майбутнє. Я закликаю всіх тих, хто прийде на виборчі дільниці аналізувати, щоб обрати майбутню місцеву владу, а згодом уже й владу країни”.

Головна лікарка Чернівецького обласного кардіологічного центру Ірина Маковійчук представляла медичну спільноту на Форумі:

“Через те, що мені довелося в житті пройти сходинками професійного росту (від самих простих звичайних обов’язків лікаря та дільничного кардіолога до керівника великого закладу), я маю досвід спілкування як з пацієнтами в плані їх потреб, так і з медиками. І я чудово усвідомлюю, що зараз болить і над чим потрібно працювати”.

Також вона зазначила, що медичну реформу потрібно розвивати та доопрацьовувати, аби досягати потрібних завдань:

З досвіду зрозуміла, що, на жаль, зараз ми не маємо такого розвитку і настільки вдосконаленої системи охорони здоров’я, яка б насправді досягала тих завдань, які по суті вона має виконувати. Я переконана, що насправді реформа охорони здоров’я потрібна. Звичайно, можливо десь є помилки, які потрібно вдосконалювати, але над цим треба працювати. Найважливіше, що в процесі реформування саме органам місцевого самоврядування відводиться функція розвитку закладів. Тому що тільки громада знає, які заклади їй потрібні, які повинні бути виставлені пріоритети та які заклади потрібно розвивати в першу чергу. Тобто, яким напрямкам потрібно віддавати перевагу. А розвиток за рахунок, наприклад, тільки власних можливостей лікарень, буде дуже повільним. Я йду в депутати для того, щоб працювати та для того, щоб розвивати галузь. В мене є досвід та знання, які я можу в цьому процесі використати і сподіваюсь, що буду корисною буковинцям”.

Михайло Павлюк став лідером обласного списку від “Європейської солідарності”, а також презентував програму із якою їхня команда бере участь у виборах:

“Для досягення амбітної, але цілком реальної мети ми пропонуємо декілька дуже важливих цілей. Перша ціль – це європейська система охорони здоров’я, тому ми будемо продовжувати програму розбудови сільських амбулаторій, яка була розпочата Петром Порошенком. Ми забезпечимо медичне страхування медперсоналу, чіткий і гарантований пакет пацієнта, технічне забезпечення медичних закладів. Наступна ціль – це європейська інфраструктура, нашою метою є використання європейських підходів в управлінні та розвитку регіональної інфраструктури. Для цього ми забезпечимо відкриття та функціонування нових міжнародних пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні. Ми підтримаємо і забезпечимо авіаційне, залізничне сполучення нашого регіону з іншими регіонами України, а також за її межами. Будемо прагнути забезпечити в кожній громаді та в кожному місті комунальний доступний транспорт перевезення, який надає якісні, а головне безпечні послуги. Наступна ціль – це освіта і наука. Наша мета – це незалежна, нова, українська школа та кращий освітній простір, інклюзія. Для цього ми надалі будемо розбудовувати мережу дитячих садків та закладів. Належна підтримка буде і в освітніх програм і, звичайно, найголовнішим у сучасних умовах є стимулювання вивчення іноземних мов, особливо для Чернівецької області”.

Також на Форумі демократичних сил оголосили кандидата на посаду мера міського голови від партії “Європейська Солідарність”, ним став Василь Максимюк:

“Ми представили свою команду з досить потужними людьми, які мають великий досвід в роботі і в органах самоврядування, і в державних структурах, а також молодь, яка ще зовсім нещодавно сиділа за студентською партою”

Василь Максимюк розповів про головні завдання та проблеми міста, які потребують вирішення, зокрема це медицина, ремонт доріг та якісна освіта:

“Основну увагу потрібно приділити медицині. Чернівчани повинні бути впевнені, що вони лікуються в нормальних умовах, наближених до європейських, а лікарі повинні розуміти, що вони захищені як державою, так і містом. Лікарні повинні бути забезпечені всім необхідним обладнанням. Наступна проблема – це дороги. В сесійній залі я неодноразово говорив про те, що потрібно їх розбити на етапи, на черговість ремонту доріг. Першими в черзі мають бути ті, що передбачають повного капітального ремонту разом з мережами, наступні – це ті, де потрібне просто асфальтування, а третій етап – це вже ямковий ремонт і гравійні дороги. Також у жахливому стані міжбудинкові проїзди. Останні два роки із бюджету міста взагалі не виділялись кошти для асфальтування міжбудинкових проїздів. До списку важливих питань відноситься і питання освіти. В цих умовах в першу чергу має бути захищене здоров’я дітей, вони мають бути забезпечені всіма засобами дезінфекції та захисту від хвороби”.

Також важливими аспектами для розвитку міста Василь Максимюк вважає оновлення громадського транспорту і будівництво індустріального парку:

“Місто потребує оновлення сучасного громадського транспорту для перевезення пасажирів. В цьому скликанні ми якимось чином “латали діри”, купуючи вживаний європейський транспорт, але це не вихід із ситуації. Наші містяни повинні користуватися новим сучасним громадським транспортом, який взимку має опалення, а влітку охолодження, а також інтернет-доступ до системи WiFi, щоб чернівчани відчували себе дійсно, як в європейському місті. Окрема тема – це благоустрій міста. Ми повинні повністю осучасними наші сквери, парки та громадський простір для відпочинку чернівчан. Потрібно приділити велику увагу місту, як туристичній галузі. Ми бачимо, що один із основних джерел надходжень до міського бюджету – це туристи. Ми повинні відновити туристичну галузь. На превеликий жаль, сьогодні не прийнято рішення про будівництво індустріального парку в Чернівцях”

Основним завданням Василь Максимюк вважає ефективне та прозоре використання коштів:

“Проблем у місті звичайно є досить багато, потрібно тільки все починати робити. Одним з основних завдань буде ефективне та прозоре використання коштів. Тому що у зв’язку з пандемією, надходження до бюджету знизилися. Ми передбачаємо, що у 2020 році надходження до бюджету будуть нижчими на 300 млн гривень, як у 2019 році. Звичайно, це кошти, які були би залучені до бюджету розвитку міста, за це можна було б ремонтувати дороги, будувати нові садочки та школи європейського зразка”.

У міський список “ЄС” також увійшли Ромео Скрипа, чинний депутат Чернівецької міської ради, Ганна Скорейко, доцентка ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Сергій Бостан, громадський діяч, голова Інституту політичних та геополітичних досліджень і Наталія Фрунзе, громадська діячка, волонтерка,

Однодумців підтримав голова обласного осередку Демократична Сокира. Чернівці Артем Жук. Він очолить список “ЄС” у Чернівецьку району раду.

Богдана РИХЛО

  • публікація на правах реклами
(Visited 888 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site