ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР НЕЗАБАРОМ ОТРИМАЄ НОВЕ ОБЛАДНАННЯ

Чернівецький обласний лабораторний центр незабаром отримає обладнання, яке лише за одним аналізом зможе виявляти, яким саме вірусом інфікувалася людина. Тобто якщо пацієнт матиме ознаки гострого респіраторного вірусного захворювання, прилад визначить, заразився він COVID-19 чи, до прикладу, одним зі штамів грипу. Про це під час брифінгу розповіла в. о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Гопко. За її словами, таке обладнання допоможе медикам швидко обирати найбільш ефективну тактику лікування.

Вона також розповіла, що із кінця червня кількість зразків, яка надходить на ПЛР-тестування до лабораторного центру, зменшилася. Якщо у травні-червні їхнє число сягало 800, то зараз це 200-300 аналізів за добу.

“Ми орієнтуємося не на кількість зроблених тестів, а на частку позитивних результатів. Цей показник уже тривалий час складає 11%. Однак, із кінця минулого тижня він почав трохи рости. Одразу ж пропорційно збільшилася і кількість госпіталізованих осіб. Якщо упродовж двох тижнів їх було не більше 20 за добу, то вчора до стаціонарів потрапив 41 недужий”, – пояснила Наталія Гопко.

Вона також нагадала, що те, якою найближчим часом буде епідеміологічна ситуація, залежить лише від нас, тож необхідно дотримуватися карантинних обмежень, які діють у Чернівецькій області.

(Visited 48 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site