«ЧЕСТЬ. МУЖНІСТЬ. ЗАКОН.» 26 БЕРЕЗНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ

Про Національну гвардію України можна говорити годинами: історія, формування, різноманітність загонів, колір форми чи про наявність жетона. Щодня, молоді хлопці сміливо стоять на захисті нашої безпеки та безпеки Батьківщини.

Власне тому, 26 березня Україна святкує день Національної гвардії, а ми наводимо 7 найцікавіших фактів про бійців Нацгвардії:

1. Національна гвардія України була утворена 4 листопада 1991 року Законом України «Про Національну гвардію України» від 4 листопада 1991 року № 1775-XII на базі Внутрішніх військ УРСР. Однак 11 лютого 2000 року її розформували.

2. Закон про відновлення Національної гвардії України на базі Внутрішніх військ МВС України було ухвалено 12 березня 2014 року після відповідного звернення до Верховної Ради Олександра Турчинова. Вагомою причиною відновлення було порушення територіальної цілісності України та захоплення Криму Росією.

3. До складу Нацгвардії зарахували кілька добровольчих батальйонів, які воювали на Донбасі. Відповідний наказ “Про затвердження положення про військові частини оперативного призначення Національної гвардії України”, МВС видало 16 червня 2014 року. Перший добровольчий батальйон оперативного призначення Національної гвардії України склав присягу на вірність Україні ще 5 квітня 2014 року.

4. Національна гвардія України – структурована організація, яка включає:

окремий загін спеціального призначення по боротьбі з тероризмом;

окремі загони спеціального призначення (ОЗСП);

окремі загони розвідки спеціального призначення (ОЗРСП) територіальних управлінь;

3 бригади та 4 полки оперативного призначення;

3 бригади та 3 полки охорони громадського порядку;

1 бригада та 3 батальйони конвоювання;

2 бригади, 3 полки та 8 батальйонів змішаного характеру;

3 полки охорони особливо важливих державних об’єктів та вантажів;

5 батальйонів охорони АЕС;

1 бригада охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав;

авіаційна база, вузол зв’язку;

батальйон охорони та забезпечення головного управління.

5. У 2016 році з’явилася необхідність у створенні нової форми для військових НГУ, основною відмінністю якої для військових Нацгвардії виявився темно-синій колір з певними знаками відмінності для точної ідентифікації бійців НГУ. Нова форма має правило – наявність власного нагрудного жетона для кожного військового НГУ із зазначенням особистого номера.

6. Масштабною і знаменною подією, на якій військовим НГУ випав шанс продемонструвати нову форму був конкурс Євробачення-2017, який проводили в Києві.

7. 29 серпня президент України Володимир Зеленський вніс невідкладний законопроект про Національну гвардію, який передбачає виведення структури з підпорядкування Міністерства Внутрішніх Справ та підпорядкування її президенту України. Також він передбачає те, що безпосереднє керування Нацгвардією здійснює Командувач національної гвардії України, якого призначає президент.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site