ШТРАФИ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Сьогодні в Україні почали діяти додаткові карантинні обмеженя, які були приняті 2 квітня. Чимало питань виникло щодо цих обмежень. Зокрема і щодо того, як і за що можуть покарати громадян у разі недотримання цих правил.

Станом на 3 квітня всього за порушення правил карантину на території держави складено 3566 адміністративних протоколів. За результатами розгляду судами накладено штрафи на загальну суму понад 272 тисячі гривень.

А від сьогодні їх стане ще більше. Зокрема на Буковині станом також на 3 квітня було оштрафовано 19 осіб.

Що ж собою являє та сама стаття 44-3 КУпАП і що мають знати українці?

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто від 17 до 34 тисяч гривень для громадян і від 34 до 170 тисяч для посадових осіб.

Кого і за що найчастіше притягують чи намагаються притягнути до відповідальності за цією статтею? Відповідь можна знайти у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

1) Реалізація товару та надання послуг суб’єктами господарювання, яким відповідно до Постанови КМУ №211 від 11 березня 2020 року така діяльність заборонена. Це робота кафе, кав’ярень, інших закладів громадського харчування (окрім доставки), фітнес-центрів, кінотеатрів.

2) Здійснення перевезення пасажирів з порушенням встановлених лімітів щодо кількості осіб.

3) Перебування у громадських місцях без засобів індивідуального захисту (медичної або респіраторної маски).

4) Здійснення торгівлі тощо без засобів індивідуального захисту.

5) Невживання заходів щодо самоізоляції на чотирнадцятиденний термін після повернення з-за кордону.

Відповідно до нової, поки що останньої, редакції Постанови КМУ №211 притягнути до відповідальності можуть ще й за:

– переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи;

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон;

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– проведення всіх масових заходів;

– відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

– самовільного залишення місця обсервації (ізоляції).

Варто зазначити, що до адміністративної відповідальності притягає суд. Поліція та Муніципальна варта лише складають протокол про адміністративні правопорушення. Потім справа розглядається судом за місцем правопорушення.

Варто зазначити, що усі ці рішення можна оскаржити через десятки колізій та інші недоліки законодавства. Якщо протокол складено з порушеннями та не долученого до нього достатніх доказів про вчинення правопорушення, то в такому випадку можна подати до суду клопотання про закриття провадження у справі, у яких звертати увагу судді на зазначені недоліки. Для захисту своїх прав та збільшенні шансів на перемогу в справі краще залучити адвоката.

Також, якщо суд не прийняв рішення про адміністративне стягнення за 3 місяці, то справа закривається.

Дотримуйтеся правил карантину, бо це, насамперед, захистить вас. Бережіть себе та своїх близьких.

(Visited 328 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site