ЯК БУКОВИНСЬКІ ВИПУСКНИКИ СКЛАДАТИМУТЬ ЗНО В УМОВАХ КАРАНТИНУ?

З 25 червня 2020 року стартує зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання учнів на основі повної загальної середньої освіти. З огляду на епідситуацію, пов’язану з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, проведення ЗНО цьогоріч потребує певних додаткових заходів.

Зважаючи на те, що механізмами інфікування є повітряно-крапельний, контактний, імовірно, фекально-оральний, то, відповідно, з метою профілактики та боротьби з коронавірусом, проводять три основні заходи: використання засобів індивідуального захисту, соціальне дистанціювання (відстань 1,5-2 метри між людьми) та профілактичну дезінфекцію. Зокрема:

– обов’язкове проведення температурного скринінгу безконтактним термометром усім учасникам (інструкторам та учням), перед входом до приміщення. Осіб, в яких температура тіла понад 37,2 ºС або ті, в кого є ознаки респіраторних захворювань, не допускають;

– допуск усіх учасників лише в респіраторах або захисних масках, зокрема виготовлених самостійно;

– обмежене одночасне перебування учасників в одній аудиторії, з обов’язковим дотриманням соціальної дистанції, не менше ніж 1,2 метра. Соціальне дистанціювання також має бути забезпечене й біля входу в будівлю навчального закладу та в приміщення, де проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей;

– наявність на входах у будівлю та в аудиторії місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активної речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% – для етилових спиртів (доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук);

– забезпечення проведення перед та після закінчення ЗНО дезінфекції контактних поверхонь (столів, парт, стільців, дверних ручок, поручнів на сходах, вимикачів і т. д.) та підлоги з використанням дезінфекційних засобів не пізніше ніж за годину до початку тестування та після нього. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфектанти, зареєстровані в установленому порядку. А також слід забезпечити проведення комфортного провітрювання через вікна аудиторії;

– збір використаних масок, відповідно до періодичності їх заміни в окремий мішок для сміття для подальшої утилізації.

Крім того, обов’язковим є чергування медичних працівників у місцях проведення ЗНО з розрахунку 1 на 180 учасників. Відповідно до вимог чинного законодавства, медичне обслуговування під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють заклади охорони здоров’я безкоштовно.

Ці та інші умови, передбачені тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину, у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року №24.

Варто зазначити, що наразі у Чернівцях міська рада вирішує питання необхідності проходження ЗНО усіма випускниками. Про це під час відеозвернення на своїй сторінці у Фейсбук повідомив міський голова Олексій Каспрук.

“До мене було кілька звернень від директорів шкіл, керівника центру якості освіти про те, що немає необхідності всім здавати ЗНО, робити навантаження, збирати дітей і, таким чином, підвищувати небезпеку спалаху захворюваності. У той же час посадові особи облдержадміністрації, Міністерства освіти говорять про те, що таке рішення буде незаконним. Тому зараз проводимо консультації, щоб, не дай Боже, не нашкодити дітям”, – сказав Олексій Каспрук.

(Visited 146 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site