ЯК У ЧЕРНІВЦЯХ ДЕЗІНФІКУЮТЬ ПІД’ЇЗДИ БАГАТОПОВЕРХІВОК?

Карантин змусив чернівчан жити в обмежених умовах та постійно шукати будь-які можливі засоби захисту. З перших днів у багатоповерхівках мешканці закупили дезінфікуючі засоби, розробили графіки прибирань і обклеїли під’їзди інформаційними плакатами про те, як уберегтися від коронавірусу.

  • НЕ ЧЕКАЄМО, ЩОБ ЗА НАС ЗРОБИВ ХТОСЬ ІНШИЙ. У НАС – ДІЄВЕ ОСББ

У мікрорайоні «Хабаківка» – це провулок Миру та вулиця Будівельників у під’їздах – антисептики для рук та дезінфікуючі матеріали. Дверні ручки обмотані марлевими пов’язками, які постійно також обробляють хлором. Щонайменше двічі на тиждень між поверхами проводять вологе прибирання. Уся комунікація – у спеціально створеній групі ОСББ по вайберу. Тут швидко всі зорганізувалися, не чекаючи сторонньої допомоги.

“Сподіваюся, що ми пройдемо карантин без втрат. А для цього треба жорстко дотримуватись правил карантину: люди, які прибули з-за кордону, повинні бути в самоізоляції 2 тижні від дати повернення!!!!! Так само люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями – посидіть, будь ласка, вдома. Все що потрібно вам купити в магазині – пишіть у групу. Купимо, занесемо. Також ті, хто прихворів, подзвоніть вашому терапевту, виконуйте його інструкції!”.

Це повідомлення у групі залишила голова ОСББ одного з будинків Антоніна. Мешканцям у групі радять по можливості як найрідше користуватися ліфтом, а краще ходити сходами. Якщо ж є необхідність – то щоб заходило не більше двох осіб.

  • ПРО НАС ДБАЄ ДЕПУТАТ

Почали проводити дезінфекцію і в багатоповерхівках по вулиці Головній та на Бульварі героїв Крут. Але тут зорганізувалися не мешканці, а підключився депутат від округу.

Ми щоразу, коли є потреба, до нього звертаємося. І зараз, у такий важкий для країни і міста час, коли не вистачає усіх засобів, ми звернулися по допомогу із закупівлею засобів дезінфекції. І він нас вкотре почув», – розповіла мешканка будинку №210 пані Людмила.

Усіх мешканців будинків було попереджено про заходи безпеки, які будуть відбуватися, заздалегідь. Спочатку під’їзди оброблять двоє працівників, а згодом жителі багатоповерхівок будуть власними силами підтримувати чистоту.

“Депутат виділив власні кошти для дезінфікуючих речовин та засобів захисту для нас. І це не на один будинок, а на кілька у нашому мікрорайоні”, – розповіла пані Оксана, яка живе у сусідній багатоповерхівці.

Журналісти інтернет-каналу “Перший Буковинський” поспілкувалися також із працівниками, які займаються дезінфекцією. Від ранку вони заходили до під’їздів та обробляли приміщення хлоркою.

“Ми дезінфікуємо майже все: стіни, панелі, підлогу та сходи, поручні, ліфти, дверні ручки. Загалом повністю приміщення. До квартир не заходимо, звичайно. Наша ділянка роботи – суто приміщення під’їзду”, – зазначив один із працівників

  • ВОЛОНТЕРИ, ПІДПРИЄМЦІ ТА БЛОГЕРИ ТАКОЖ ПРИЙШЛИ НА ДОПОМОГУ

Не залишаються осторонь і місцеві підприємці. Зокрема, для допомоги населенню міста у період карантину бізнес-леді з LBC (Lady Business Club), підприємці CBG (Chernivtsi businnes group), чернівецькі блогери, волонтери, активісти та небайдужі чернівчани утворили ініціативну групу “Coronavirus Chernivtsi”. Ця організація займається допомогою медикам місцевих лікарень. Активісти руху “Coronavirus Chernivtsi” та небайдужі громадяни вже зібрали понад 230 тисяч гривень для потреб медичних установ.

  • ПОЛІЦІЯ ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО НОВІ ВИДИ ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З КОРОНАВІРУСОМ

Користуючись довірливістю громадян, зловмисники знаходять нові можливості для їх ошукування. Є декілька поширених тактик, які правопорушники використовують під час епідемії.

Як повідомили у відділі комунікації поліції в Чернівецькій області, представляючись співробітниками відповідних служб, які ніби то проводять дезінфекцію під’їздів і помешкань, шахраї входять у довіру людей. У групі ризику – пенсіонери та довірливі громадяни. Поліцейські наголошують: жодна служба чи відомство наразі не проводять обов’язкову дезінфекцію під’їздів і приватних помешкань.

Поліція рекомендує:

– будьте уважними в період складної епідемічної ситуації;

– не впускайте чужих у свої домівки;

– поцікавтеся, яку службу представляють люди, які до вас звертаються;

– переконайтеся у наявності посвідчення у цих людей;

– перевіряйте інформацію та телефонуйте до установ, які вони представляють.

(Visited 737 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site