
3 КВІТНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ШТРИХ-КОДУ
Сьогодні святкують свій день чорні смужки на упаковках товарів у супермаркетах. Здається, що це дрібниця, проте завдяки ним черги в магазинах рухаються швидше, а підрахунок товарів стає автоматичним.
День народження штрих-коду не випадково припадає на 3 квітня, саме в цей день у 1973 році Бернанд Сілвер і Норманн Джозеф представили технологію, яка дозволяє ідентифікувати товари.
Штрих-код вважається одним із найкорисніших винаходів минулого століття. Цікаво, що його прототипом була азбука Морза – тільки крапки і тире витягнули по вертикалі, перетворивши у тонкі й товсті лінії. Найперший штрих-код Джозеф накреслив на піску пляжу Флориди, але не було пристрою для зчитування.
3 квітня 1973 року об’єднаний з’їзд представників мереж затвердив остаточний варіант штрих-коду UPS (Universal Product Code) як новий стандарт маркування товарів.

Перший товар, який продали за допомогою сканування була жувальна гумка в американському супермаркеті. Одна упаковка такої жуйки стала експонатом в Смітсонівському музеї американської історії. У Європі аналогічна система ідентифікації товарів почала використовуватися тільки у 1977 році. Вона мала назву «Європейський артикул» (EAN – European Article Numbering).
Сьогодні, найпопулярнішим штрих-кодом є EAN-13, який складається зі смуг різної товщини і 13 цифр. Близько 80% продукції у світі маркується таким способом. Між іншим, перші 2 цифри коду позначають країну, яка виробником товару. Кодом України є 48, зверніть увагу! Це дуже поширений спосіб маркування, отож коди є не тільки на товарах, але й квитках і документах.
Також штрих-код можна побачити на тілі людей, як тату. Сьогодні, це досить поширено й сприймається як тренд.
Варто зазначити, що альтернативою штрих-коду поступово стає QR-код.