30 ЛИПНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Світова спільнота відзначає 30 липня як Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Департамент соціального захисту населення у співпраці із суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, та громадською організацією «Сучасник плюс» четвертий рік поспіль проводить інформаційну кампанію на Буковині. В цьому році вона відбулась у онлайн-форматі.

Щороку органами влади України ідентифікуються близько 200 громадян, які стали жертвами торгівлі людьми. За даними міжнародних та громадських організацій, ця цифра значно вища, і сягає близько 1 тисячі осіб. Буковинці, як і весь світ, у 2020 році долають нові виклики COVID-2019 та залишаються найактивнішим регіоном щодо зовнішньої та внутрішньої трудової міграції. Через нові правила перетину кордонів та умов отримання роботи в країнах Європи збільшились ризики шахрайських схем щодо нелегального працевлаштування за кордоном, а так само сексуальної експлуатації дітей в кіберпросторі. Інтернет став місцем швидкого поширення неправдивої інформації щодо можливостей заробітку. Міжнародні та громадські організації об’єднали зусилля і активізували інформаційні онлайн-платформи на Facebook та Instagram @WORK_SAFE_UA (працюй безпечно) та @STOP TRAFFICKING (зупинимо торгівлю людьми).

«Працюй безпечно» – це проєкт, спрямований на протидію торгівлі людьми. Для тих, хто шукає нову роботу в Україні чи закордоном, проєкт дає відповіді на важливі питання. Як підготуватися до працевлаштування в іншій країні? Як виявити шахраїв, які намагаються обдурити вас під час укладання трудової угоди? І, що робити, коли ви, ваші родичі чи знайомі опинились перед небезпекою потрапляння в трудове рабство? Чи постраждали від торгівлі людьми?

Сторінку створено в рамках кампанії з інформування про ризики торгівлі людьми, що проводиться спільними зусиллями Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Міністерством соціальної політики в Україні, Представництвом МОМ в Україні та громадською організацією А21. Зусилля Координатора проектів в цій кампанії фінансово підтримують Уряд Канади та Місія США при ОБСЄ.

Відповідно до щорічного звіту Державного департаменту США, Україна залишається в другій групі країн, які певним чином докладають зусиль у сфері протидії торгівлі людьми. Законодавство України передбачає здійснення заходів з попередження торгівлі людьми, виявлення постраждалих та надання їм допомоги, боротьби із злочинцями на національному та міжнародному рівнях. Реформи децентралізації повинні розширити коло суб’єктів та забезпечити надання комплексної допомоги постраждалим як органами влади, так і органами місцевого самоврядування.

Громадські організації, які працюють в регіонах в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» підтриманого Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду Канади, спільно з місцевими органами влади та самоврядування здійснюють заходи спрямовані на підвищення фахової спроможності та взаємодії між усіма суб’єктами щодо виявлення та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

(Visited 31 times, 1 visits today)

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ВІДГУК

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Best  Video site
Best  Video site