Ми у соцмережах:

КУЛЬТУРА

На Буковині стартував дводенний фестиваль на честь 400-річчя Хотинської битви

Опубліковано: 09-10-2021 о 18:16

Під час відкриття фестивалю також був присутній міністр культури України Олександр Ткаченко.

Із початком маштабного заходу буковинців привітала заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко.

«Сьогодні ми відзначаємо подію, від результату якої залежала майбутня доля всієї Європи. Козацьке військо під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного у війні між Річчю Посполитою та Османською імперією продемонстрували неймовірну мужність і доблесть у поєднанні з військовою майстерністю, незнаною ні туркам, ні полякам. Після завершення війни вся Європа дізналася, що козаки – справжні герої, а Сагайдачний – унікальний військовий керівник. Сьогодні, коли Україна є незалежною, Хотин і надалі залишається місцем перемоги, пам‘яті, сили і незламності українського духу», – сказала Ірина Ісопенко.

Вона також зазначила, що Хотинська фортеця є не тільки свідченням історії, але й пам’яткою архітектури, яка входить до 7 чудес України. І саме завдяки програмі «Велика реставрація», зініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, область отримала підтримку з державного бюджету для збереження цієї перлини. Крім цього, заступниця голови ОДА нагородила буковинців, які доклали чимало зусиль для соціально-економічного, науково-технічного, культурного розвитку краю та становлення незалежної України. Вони отримали відзнаки «400 років Хотинській битві».

Уже сьогодні на відвідувачів заходу чекають батально-історичні реконструкції, театралізоване дійство, відкриття виставки, концерт, вогняне шоу та смолоскипна хода. Про це інформує пресслужба Чернівецької ОДА

Коментувати

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2021 Перший Буковинський. Усі права захищено.
Використання матерiалiв з обов'язковим посиланням на "Перший Буковинський". Для інтернет ЗМІ — гіперпосилання (активного, прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал та згадки першоджерела не нижче другого абзацу тексту). Редакція сайту не завжди розділяє точку зору авторів та не несе відповідальності за їхні відомості (публікації). За достовірність рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.