Ми у соцмережах:

КУЛЬТУРА

«Невидимий батальйон»: у Чернівцях відбувся показ фільму про участь українок у війні з Росією

Опубліковано: 13-10-2021 о 11:56

У Культурно-мистецькому центрі Миколайчука відбувся показ фільму «Невидимий батальйон». Свого часу після прем’єри цієї стрічки в Україні актуалізувалося питання стосовно формування армії за професійним, а не гендерним принципом. Про це інформує пресслужба Чернівецької міської ради.

ФОТО: пресслужба Чернівецької міської ради
ФОТО: пресслужба Чернівецької міської ради

Стрічку в Чернівцях представляла ветеранка російсько-української війни, представниця проєкту «Невидимий Батальйон» Катерина Луцик. За її словами, на Сході практикувалися такі сценарії, коли жінки по факту були снайперками та артилеристками, а числилися швачками та кухарками. 

Військова Катерина Луцик
ФОТО: пресслужба Чернівецької міської ради

Ідеєю фільму було привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються жінки, що йдуть служити. Після його виходу, а також завдяки роботі проєкту та громадських організацій, в українській армії почали розширювати перелік посад, які відтепер офіційно можуть займати жінки. Наразі вже є 63 бойові посади та понад 450 цивільних.

За словами Каті, окрім упередженого ставлення до військовослужбовиць, також є проблема домагань. Наразі працюють над створення чат-боту, який дозволить жінкам отримувати «якісну» допомогу та притягувати до відповідальності винних.

ДОВІДКОВО:

«Невидимий батальйон» – це шість історій жінок-військовослужбовиць. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала війна і їх історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах.


© 2021 Перший Буковинський. Усі права захищено.
Використання матерiалiв з обов'язковим посиланням на "Перший Буковинський". Для інтернет ЗМІ — гіперпосилання (активного, прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал та згадки першоджерела не нижче другого абзацу тексту). Редакція сайту не завжди розділяє точку зору авторів та не несе відповідальності за їхні відомості (публікації). За достовірність рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.