Ми у соцмережах:

ЗДОРОВ’Я

Роман КУРУЛЮК: “Покращення стану хворого на COVID може різко змінюватися на погіршення”

Опубліковано: 02-11-2021 о 19:19

Роман Курулюк, лікар-анестезіолог КНП «Міська лікарня №1» розповів про особливості штаму «Дельта»:

«Наразі ситуація із ковід-хворими набагато важча, ніж це було під час попередньої хвилі. Ми думали, що британський штам COVID-19 підступний, але «Дельта» виявилася набагато підступнішою.

У рази збільшилося споживання кисню нашими хворими. Вони поступають у важкому стані, часто із сатурацією нижче 70. Тому потребують багато кисню.

Підступністю штаму «Дельта» є хвилеподібний характер. У нас є хворий, який добре себе почував, вже готувався до виписки – і вчора йому раптово стало гірше, знову забрали до реанімації. Тобто покращення стану може різко змінюватися на погіршення.

Наразі у реанімації нашої лікарні немає вакцинованих пацієнтів. Якщо говорити загалом по лікарні, то серед усіх хворих, вакцинованих – 2-3%. Але чи можемо ми назвати вакцинованим пацієнта, який отримав 1 дозу вакцини і через 2 дні поступив у лікарню хворим?…

По-перше, це – неповна вакцинація. По-друге, враховуючи те, що інкубаційний період вірусу скоротився до 3-5 діб, можливо, людина вакцинувалася, коли вже була інфікованою. Тому таких людей, думаю, вважати вакцинованими не варто.

Більшість пацієнтів, які отримали 2 дози вакцини і потрапили до лікарні, успішно пролікувалися і повернулися додому».

ДЖЕРЕЛО: управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради

© 2021 Перший Буковинський. Усі права захищено.
Використання матерiалiв з обов'язковим посиланням на "Перший Буковинський". Для інтернет ЗМІ — гіперпосилання (активного, прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал та згадки першоджерела не нижче другого абзацу тексту). Редакція сайту не завжди розділяє точку зору авторів та не несе відповідальності за їхні відомості (публікації). За достовірність рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.