Ми у соцмережах:

ЗДОРОВ’Я

У Чернівцях цієї ночі троє людей отруїлися чадним газом

Опубліковано: 13-11-2021 о 11:36

Чоловіка та двох жінок з ознаками отруєння чадним газом госпіталізовано сьогодні близько 03:30. Про це повідомляє пресслужба АТ “Чернівцігаз”.

Як з’ясувалося, причиною отруєння продуктами згорання стала відсутність тяги у димовентканалі. Наразі квартиру відключено від газопостачання.

Що потрібно знати?

  • Димоходи та вентканали у будинку підлягають періодичній перевірці.
  • Перевірку димарів забезпечують власники житла, управляючі компанії або об’єднання співвласників будинку.
  • Послуги з повірки, прочищення, ремонту димарів мають право надавати спеціалізовані організації, з відповідним дозволом на роботи Державної служби України з питань праці. Власник будинку або його управитель самостійно обирає спеціалізовану організацію, яка виконає роботи саме в його оселі.

Періодичність обстеження димоходів залежить від встановленого газового обладнання:

  • опалювальний прилад – не рідше, ніж 1 раз на рік для працюючих сезонно та 2 рази на рік (навесні та восени) для працюючих цілий рік;
  • двоконтурний котел – 1 раз в 6 місяців;
  • димові канали від газових протічних і ємкісних водонагрівачів для гарячого водопостачання та ресторанних плит при цегляних і комбінованих (цегляні та азбестоцементні, цегляні та керамічні) димоходах – не рідше, ніж 1 раз на 6 місяців;
  • димові канали від газових протічних і ємкісних водонагрівачів для гарячого водопостачання та ресторанних плит при металевих (з товщиною стінки не менше 3 мм), азбестоцементних і гончарних димоходах – не рідше, ніж 1 раз на рік (перед початком опалювального сезону);
  • димохід із спеціальних блоків жаростійкого бетону – не рідше, ніж 1 раз на рік (перед початком опалювального сезону);
  • димоходи із перетином, меншим за перетин димовідвідного патрубка газового приладу, мають обслуговуватись щонайменше кожні 2 місяці.

Коментувати

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2021 Перший Буковинський. Усі права захищено.
Використання матерiалiв з обов'язковим посиланням на "Перший Буковинський". Для інтернет ЗМІ — гіперпосилання (активного, прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на конкретну новину чи матеріал та згадки першоджерела не нижче другого абзацу тексту). Редакція сайту не завжди розділяє точку зору авторів та не несе відповідальності за їхні відомості (публікації). За достовірність рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.